Květen 2013

Liverpool

1. května 2013 v 15:15 | kiki.mich |  CESTOVÁNÍ
První místo, o kterém chci povídat, je rozhodně Liverpool. Liverpool je moje srdcová záležitost, ať už kvůli fotbalovému klubu, Beatles a nebo jeho úžasné architektuře :)

Poprvé jsem se do Liverpoolu podívala v létě 2012 a moc fotek města jsem v tu dobu neudělala, protože jsem byla naprosto pohlcena atmosférou Beatles :)) Po druhé, v březnu 2013 už tomu bylo trochu jinak. Počasí bylo krásné a nálada na focení taky, tak se do toho pustíme..

LIVERPOOL se nachází v severozápadní Anglii a je to přístavní město. Možná jste nevěděli, že právě zde postavili Titanic a odtud poprvé vyplouval :) Ačkoliv byl Liverpool velice významným průmyslovým městem, od 20. století se považuje za chudší část Británie. Nejoblíbenější části Liverpoolu jsou dle mě "Albert docks" - přístavní část města, kde se nachází muzeum Beatles a muzeum Titanicu, "Matthew Street"- známá ulice díky Beatles, kde je známý klub Cavern a mnoho obchůdků se suvenýry, nebo třeba "China town", který je i v Manchesteru, ale tady je lepší :D
V Liverpoolu je i nádherné letiště Johna Lennona, které jsem nafotila minulý rok, jedna fotka je i ZDE

A fotky.. Jako obvykle jsme se prvně podívali k Albert dock.Když jsme se pak vydali na Matthew street, byla jsem unešena atmosférou. Šli jsme se podívat i do Cavern, kde Beatles začínali, bylo to tam zatuchlé, smradlavé, ale úžasné :)

A teď zajímavost na konec. Když jsme šli do China town, šli jsme kolem zajímavého kostela. Toto je křesťanský Kostel svatého Lukáše a byl postaven roku 1832 a měl plnit účel kostela, ale i koncertové haly. Když se však odehrávala 2. světová válka, Liverpool byl 8x bombardován a tento kostel vyhořel. Zmizely z něj mohutné zvony a střecha. Od té doby se na něj ani nešáhlo a je bez střechy - je to vzpomínka na odvážnost liverpoolských vojáků, a momentálně plní fuknci letního kina. Myslím, že v něm stále je jedna nevybuchnutá bomba a dělají se tam i prohlídky, ale nejsem si jistá :)

A ještě pár fotek z minulého roku, co jsem vám nejspíše neukázala..


China Town