CESTOVÁNÍ

Paříž

20. června 2013 v 19:43 | kiki.mich
Vzhledem k tomu, že moc nefotím, přidám další článeček o mém cestování...
Nedavno jsem byla na výměnném pobytu, během kterého jsme se zastavili na dva dny v Paříži. Bydleli jsme v opravdu strašné části Paříže, která byla plná "černých" a nebylo to zrovna dvakrát příjemné. Na toto město mám dva odlišné názory. Líbí se mi tak půl na půl. Musím uznat, že v centru města je opravdu nádherně, ale co se týče okrajových částí, ty jsou plné odpadků... v metru se krade, a nevypadá to tam nejlépe.. Je to město plné kontrastů :) nejvíce mě naštvalo, že jsem tam skoro neslyšela francouzštinu, když jsem ve stánku promluvila francouzsky, stejně jsem se dočkala odpovědi v angličtině.. zamrzí :D

Stihli jsme navštívit Montmartre, Musée d'Orsay (přenádherné muzeum!), Eiffelovku a slavnou Champs elysées, která je neskutečně dlouhá :D Užila jsem si to tam, ale musím říci, že Paříž není zase tak romantické město, za jaké se považuje :) Benátky pro mě vítězí :DLiverpool

1. května 2013 v 15:15 | kiki.mich
První místo, o kterém chci povídat, je rozhodně Liverpool. Liverpool je moje srdcová záležitost, ať už kvůli fotbalovému klubu, Beatles a nebo jeho úžasné architektuře :)

Poprvé jsem se do Liverpoolu podívala v létě 2012 a moc fotek města jsem v tu dobu neudělala, protože jsem byla naprosto pohlcena atmosférou Beatles :)) Po druhé, v březnu 2013 už tomu bylo trochu jinak. Počasí bylo krásné a nálada na focení taky, tak se do toho pustíme..

LIVERPOOL se nachází v severozápadní Anglii a je to přístavní město. Možná jste nevěděli, že právě zde postavili Titanic a odtud poprvé vyplouval :) Ačkoliv byl Liverpool velice významným průmyslovým městem, od 20. století se považuje za chudší část Británie. Nejoblíbenější části Liverpoolu jsou dle mě "Albert docks" - přístavní část města, kde se nachází muzeum Beatles a muzeum Titanicu, "Matthew Street"- známá ulice díky Beatles, kde je známý klub Cavern a mnoho obchůdků se suvenýry, nebo třeba "China town", který je i v Manchesteru, ale tady je lepší :D
V Liverpoolu je i nádherné letiště Johna Lennona, které jsem nafotila minulý rok, jedna fotka je i ZDE

A fotky.. Jako obvykle jsme se prvně podívali k Albert dock.Když jsme se pak vydali na Matthew street, byla jsem unešena atmosférou. Šli jsme se podívat i do Cavern, kde Beatles začínali, bylo to tam zatuchlé, smradlavé, ale úžasné :)

A teď zajímavost na konec. Když jsme šli do China town, šli jsme kolem zajímavého kostela. Toto je křesťanský Kostel svatého Lukáše a byl postaven roku 1832 a měl plnit účel kostela, ale i koncertové haly. Když se však odehrávala 2. světová válka, Liverpool byl 8x bombardován a tento kostel vyhořel. Zmizely z něj mohutné zvony a střecha. Od té doby se na něj ani nešáhlo a je bez střechy - je to vzpomínka na odvážnost liverpoolských vojáků, a momentálně plní fuknci letního kina. Myslím, že v něm stále je jedna nevybuchnutá bomba a dělají se tam i prohlídky, ale nejsem si jistá :)

A ještě pár fotek z minulého roku, co jsem vám nejspíše neukázala..


China Town

Nová rubrika

21. dubna 2013 v 16:32 | kiki.mich
Ahoja,
rozhodla jsem se opět po nějaké době rozjet blog :) Jelikož zbožňuji cestování, a je to můj úplně největší koníček, založila jsem samotnou rubriku, kam budu dávat články s fotoreporty určitých míst, kde jsem byla :) Takže brzy čekejte např. Paříž, Elbeuf a nebo Liverpool či Manchester :)

A co se týče mě?
Konečně mám za sebou zkoušky francouzštiny - B1. Doufám, že jsem je udělala, to se ale dozvím až v červnu, kdy by nám měli přijít diplomy. Taky v naší třídě proběhla minulý týden "l'échange" s francouzskými studenty z města Elbeuf. Bylo to zajímavé a přineslo mi to spoustu zkušeností a taky jsem zjistila jak jsou francouzi debilní národ :D ale narozdíl od poslední výměny před 2mi lety, byli korespondenti i u nás v ČR tak to bylo zas něco nového :)
Taky jsem byla v březnu opět v Anglii u mého bráchy, takže začátek roku 2013 probíhal v cestovním duchu :)

Přeji krásné slunečné dny, přátelé :)
 
 

Reklama